Loading...

IV spotkanie Forum Edukatorów Archiwalnych

by admin, 26 lipca 2017

Szanowni Państwo,

Kolejne, IV spotkanie Forum Edukatorów Archiwalnych odbędzie się (w nieco zawoalowanej formie) jako panel w ramach VII Powszechnego Zjazdu Archiwistów Polskich w Kielcach w dniach 20-21 września 2017 r. Sam panel pt. „Przyszłość i perspektywy edukacji w archiwach” został zaplanowany na dzień 21 września 2017 r. w godz. 9.00 – 11.00. Na spotkaniu referaty wygłoszą:
– prof. Waldemar Chorążyczewski (UMK): Funkcja edukacyjna archiwów: w którym miejscu jesteśmy, dokąd zmierzamy?,
– prof. Danuta Konieczka-Śliwńska (UAM): Edukacja w archiwach – kluczowe pojęcia i problemy.

Następnie odbędzie się dyskusja panelowa nad zagadnieniem przyszłości i perspektyw edukacji w archiwach moderowana przez mgr Huberta Mazura (AP w Kielcach/UMK) i dr Agnieszkę Rosę (UMK) W roli ekspertów wystąpią: prof. Waldemar Chorążyczewski (UMK), prof. Danuta Konieczka-Śliwńska (UAM), dr Teresa Stachurska-Maj (MSCDN) mgr Aleksandra Starczewska-Wojnar (AP w Opolu), mgr Marek Szczepaniak (AP w Poznaniu Oddział w Gnieźnie), mgr Grażyna Tyrchan (AP w Poznaniu Oddział w Gnieźnie), dr Violetta Urbaniak (AP w Warszawie). Naturalnie, publiczność także będzie mogła uczestniczyć w dyskusji.

Program zjazdu i inne informacje znajdą Państwo na stronie Stowarzyszenia Archiwistów Polskich pod linkiem:
http://sap.waw.pl/…/vii-powszechny-zjazd-archiwistow-polski…

Jednocześnie zapraszamy Państwa do udziału w innym przygotowywanym przez nas przedsięwzięciu w ramach VII Powszechnego Zjazdu Archiwistów Polskich. Będą to warsztaty „Lekcja genealogiczna w archiwach” w dniu 20 września 2017 r. w godz. 9.00 – 11.00.

Hubert Mazur
dr Agnieszka Rosa