Loading...

Gry miejskie w działalności edukacyjnej archiwów

by admin, 30 października 2017

Drodzy Członkowie i Przyjaciele Forum Edukatorów Archiwalnych, dziś światło dzienne ujrzała publikacja “Gry miejskie w działalności edukacyjnej archiwów”. Książka jest pokłosiem jednego ze spotkań Forum Edukatorów Archiwalnych, którego tematyka została poświęcona grom miejskim organizowanym i współorganizowanym przez archiwa.

Tematykę gier miejskich potraktowano dość szeroko, stąd w tomie znaleźć można nie tylko omówienie i scenariusze gier miejskich, ale także materiały dodatkowe – scenariusze happeningów, wycieczki archiwalnej, a także gry planszowej o tematyce archiwalnej. Najwięcej jednak uwagi poświęcono tytułowym grom miejskim organizowanym przez archiwa.
Książka ukazała się w dwóch wersjach – elektronicznej i drukowanej. Ta elektroniczna jest jej podstawową wersją, jest rozpowszechniana i udostępniania na zasadach open access.
Książka nie ukazałaby się bez ogromnej pomocy przyjaciół FEA, zwłaszcza Marka Krzykały, którego zaangażowanie w doprowadzenie sprawy do końca jest nieocenione!
Życzymy miłej lektury!

W dziale Do poczytania – Książki znajduje się wersja w PDF interaktywnym do pobrania, zaś poniżej, po kliknięciu w obrazek okładki, można przejść do serwisu Issuu, w którym nasza książka również została opublikowana.